Festivalis
Nuotekų valymo įrenginių montavimas

Statant namą būtina pasirūpinti visomis svarbiausiomis inžinerinėmis sistemomis. Inžineriniai tinklai yra itin svarbi statybų dalis, kuriai reikalinga didelė atsakomybė ir išmanymas. Tinkamai sumontuoti inžineriniai tinklai tarnauja ilgą laiką be jokių nesklandumų, kai tuo tarpu neatsakingų meistrų padaryti darbai gali labai nuvilti. Kreipkitės į patikimus inžinerinių tinklų specialistus ir gausite profesionalią pagalbą!

Patvarūs ir ilgaamžiai granito antkapiai

Granitas yra ypatingai tvirtas, tuo pačiu puošnus akmuo, antkapių gamybai naudojamas jau nuo senų laikų. Galbūt dėl to granitas tapo patvarumo ir amžinybės simboliu – jis siejamas su mirusiųjų išlydėjimu anapilin. Granitas gali būti naudojamas ir daugeliui kitų poreikių, tačiau renkantis antkapius tai vienas dažniausiai pasitaikančių ir praktiškiausių pasirinkimų, apie kurį verta pasvarstyti. 

Lietuva – viena iš geriausiai darniuosius viešuosius pirkimus vykdančių šalių

pirkimusLietuva pateko tarp devynių šalių, kuriose darnių viešųjų pirkimų politika ir įgyvendinimas vertinamas kaip vidutinio ir aukšto lygio. Tai savo ataskaitoje paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija (JTO), kuri pernai pirmą kartą vertino 40 pasaulio šalių viešųjų pirkimų srityje. Šie rezultatai atspindi Lietuvos ambiciją sukurti tvarią aplinką, siekti darniojo vystymosi tikslų.

Daugėja norinčių ekologiškai ūkininkauti

daugejaDidėja sertifikuojamos ekologiškai dirbamos žemės plotai. Preliminariais duomenimis, šiemet tokios žemės plotas bus apie 27 tūkst. ha didesnis nei prieš metus ir sieks apie 263 tūkst. ha. Auga ir norinčiųjų sertifikuotis skaičius.

Ūkininkai privalės atkurti užartas pievas

pievasDalis šalies ūkininkų, per pastaruosius dvejus metus suarusių daugiametes ganyklas ir pievas, privalės jas atkurti. Kitaip jiems bus taikomos finansinės sankcijos. Lietuva, Europos Sąjungai įsipareigojusi išsaugoti pievas, šio įsipareigojimo nesilaikė – daugiamečių ganyklų ir pievų plotai šalyje, palyginti su 2012 metais, sumažėjo daugiau nei 5 proc.

Žvejyba saugomose teritorijose: ką reikia žinoti žvejams?

saugAplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Ypač daug žvejų mėgėjų teiraujasi apie žvejybos apribojimus Ilgės ežere.

Skardiniai garažai – kai reikia nuosavo garažo, bet statyba per brangi

Šiandien vis mažiau stebina kylančios kainos - maisto, kuro, statybinių medžiagų. Pristatymas vėluoja, susiduriama su įvairiais nesklandumais logistikoje ir kitomis problemomis. Visgi, gyvenimas norime, jog ir toliau judėtų. Įprastai žmonių buityje yra gana daug užgyvento turto ir retai naudojamų daiktų, tai - sezoniniai daiktai, darbo įrankiai, įvairios priemonės, prietaisai ir kita. Visą tai užima labai daug vietos namuose. Išeitis - garažo statyba. Tačiau kaip žinoma, statyboms reikalingas projektuotojas, dokumentų tvarkymas, statybų leidimas, statybininkai ir statybinės medžiagos. Visą tai kainuoja gana brangiai ir užima daug laiko. Tai ką daryti?

Baigiasi lašišų ir šlakių žvejybos sezonas

slakiuLašišų ir šlakių žvejybos rudeninis sezonas artėja prie pabaigos. Žvejo mėgėjo kortelės suteikia teisę vykdyti limituotą šių žuvų žvejybą iki spalio 15 d., tačiau šįmet spalio 16 d. yra šeštadienį, todėl draudimas žvejoti tam tikruose upių ruožuose įsigalios po savaitgalio.

Gyventojai gali pateikti nesutikimą dėl savo duomenų perdavimo nepriklausomiems tiekėjams

pateiktiGyventojams dažniau savo el. pašto dėžutėje sulaukiant nepriklausomų tiekėjų pasiūlymų, neretam kyla klausimas dėl jų duomenų tvarkymo. Siekiant užtikrinti efektyvų elektros rinkos liberalizavimo procesą ir konkurenciją tarp nepriklausomų tiekėjų, Elektros energetikos įstatymas numato pareigą bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) perduoti duomenis, o nepriklausomiems tiekėjams teisę gautus duomenis tvarkyti pasiūlymų vartotojams teikimui. Nenorint gauti pasiūlymų, nesutikimą dėl vartotojo duomenų naudojimo galima pareikšti ir dabar.

Nustatyta vilkų sumedžiojimo kvota

kvotaPenktadienį prasideda vilkų medžioklės 2021–2022 m. sezonas, per kurį bus galima sumedžioti 190 vilkų. Toks limitas nustatytas atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius, apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių ir pastaraisiais metais jų padarytą žalą ūkiniams gyvūnams.

Veterinarė dalijasi patarimais, kaip prižiūrėti ir prisijaukinti naują augintinį

dalijasiPo pirmosios COVID-19 pandemijos bangos Lietuvoje ir užsienio valstybėse išaugo gyventojų, kurie įsigijo augintinių, skaičius. Žmonių noras turėti gyvūną neblėsta, tad veterinarijos gydytoja Renata Šilkaitienė dalijasi svarbia informacija apie būtinąsias procedūras bei priežiūrą, kurią turėtų žinoti naują šeimos narį įsigiję ar planuojantys įsigyti žmonės.

Kas už tai moka?

UAB „Veistas“ vykdanti visų Telšių regione susidarančių mišrių komunalinių atliekų tvarkymą jaučia pilietinę pareigą informuoti Telšių regiono gyventojus apie šiuo metu susidariusią situciją Telšių regiono atliekų tvarkymo sistemoje.

Kodėl paukščiai nyksta 5 kartus sparčiau ir ką dėl to daryti?

sparciauLietuvoje per pastaruosius 20 metų agrariniame kraštovaizdyje besiveisiančių paukščių sumažėjo beveik perpus, o jų nykimo greitis paspartėjo 5 kartus. Kartu blogėja visos kaimo vietovių biologinės įvairovės būklė. Tai siejama su mišraus žemės ūkio nykimu, nesaikingu trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimu, melioracija, dirbamų laukų ploto didėjimu, auginamų kultūrų įvairovės mažėjimu.

Susiduriate su skolininkais laiku neapmokančiais sąskaitų – atgaukite savo lėšas

lesasJei jūsų išrašyta ir pateikta sąskaita laiku nebuvo apmokėta, galite ne tik atgauti savo lėšas, bet ir turite teisę be įspėjimo iš skolininko gauti 40 Eur sumą. Ši teisė įmonei atsiranda, kai sueina terminas į sutartyje ar įstatyme nustatytas palūkanas. Pagal Lietuvos įstatymą viešasis subjektas tarpusavio atsiskaitymuose negali numatyti ilgesnio nei 30 dienų termino, o įmonės – iki 60 kalendorinių dienų. Po šių terminų už neapmokėtas sąskaitas paprastai numatyta mokėti palūkanas.

Žinia augintinių šeimininkams – paženklinti gyvūnus būtina, bet paprasta

augintiniuGyventojai, įsigydami šunį, katę ar šešką, turėtų įsitikinti, kad jis paženklintas mikroschema. Tie, kurie laiko augintinį seniau, turėtų jį paženklinti ir tai padaryti privalu iki ateinančios gegužės. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas patvirtino pakeistas Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles, pagal kurias ženklinti ir registruoti augintinius tampa paprasčiau.

Prezidentas lankosi Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje: naujos investicijos padidins įmonės veiklos tvarumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien lankosi Mažeikių rajone esančioje „Orlen Lietuva“ naftos perdirbimo produktų gamykloje. Vizito metu Prezidentas su įmonės vadovais aptarė daugiamilijoninį investicinį projektą, o susitikime su įmonės darbuotojais – vienos didžiausių profesinių sąjungų Lietuvoje veiklą.

Žemės ūkiui – ketvirtis milijardo eurų paramos: skatins auginti daržoves, o ne grūdus

grudusPer artimiausius penkerius metus investicijos į žemės ūkį Lietuvoje sieks pusę milijardo eurų. Žemės ūkio ministerija pristatė šių ir kitų metų paramos investicijoms į žemės ūkio valdas strategiją, pagal kurią ženkliai išaugs lėšos, skiriamos vaisių, daržovių, kiaulienos, paukštienos gamintojams bei pienininkams.

Norintieji sulaukti kompensacijų už dujų balionų keitimą daugiabučiuose turėtų suskubti

suskubtiNuo 2022 m. pabaigos trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose nebegalės būti naudojami suskystintų naftos dujų balionai dujų (toliau – dujų balionai). Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą ir atsižvelgiant į socialiai pažeidžiamų grupių poreikius, dujų balionų keitimas kitais energijos šaltiniais yra finansuojamas valstybės. 10 mln. eurų – tokia suma šiais metais skirta dujų balionams daugiabučiuose namuose pasikeisti alternatyviais energijos šaltiniais. Šiuo metu jau yra gauta paraiškų visai šiai sumai, tačiau kol kas įgyvendinta tik nedidelė dalis projektų, todėl nepateikusieji mokėjimo prašymų – turėtų suskubti.

Naujos kartos išmaniųjų namų sistemos pavers jūsų būstą komforto zona

Vis labiau populiarėjant ir tobulėjant inovatyvioms technologijoms, jau nebe pats šeimininkas rūpinasi namų, o protingi namai pasirūpina šeimininko saugumu, patogumu ir jaukumu. Šiandieninė architektūrinių, interjero bei išmaniųjų technologijų sintezė sukuria daugiau nei paprastą būstą, ji geba sukurti namus, į kuriuos gera sugrįžti, kuriuose gera ir saugu gyventi. Vos keli mygtukų paspaudimai jūsų išmaniajame įrenginyje, ir protingas namas sukurs jums apšvietimą, sureguliuos patalpose temperatūrą, įjungs apsaugos sistemas, garso bei vaizdo aparatūrą ir t. t. Visa tai turėsite namuose įsirengę išmanią „JUNG KNX smart home“ valdymo sistemą.

Spalio 1-ąją įsigalioja griežtesni reikalavimai lašišinių žuvų žvejybai

lasisSiekiant apsaugoti migruojančias lašišines žuvis artėjant nerštui,  nuo spalio 1 d. taikomi griežtesni jų žvejybos reikalavimai. Įsigalioja draudimas žvejoti margiesiems upėtakiams svarbiose upėse ar jų ruožuose. Marguosius upėtakius iki gruodžio 31 d. draudžiama žvejoti visuose mūsų šalies vandens telkiniuose, o atsitiktinai juos sugavus žvejybos vietose, kuriose žvejoti nedraudžiama, privaloma paleisti.

Ženklinti augintinius galės ne tik veterinarijos gydytojai – rengiami specialūs mokymai

rengiamiŽenklinti naminius augintinius mikroschema ir įtraukti juos į Gyvūnų augintinių registrą nuo šiol galės ne tik veterinarai. Tai daryti galės visi, baigę specialius mokymus. Tam, kad gyvūnų ženklinimo procesas būtų sklandesnis ir paprastesnis, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas artimiausiu metu turėtų patvirtinti pakeistas Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode