Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad šiemet nupirkta gerokai daugiau ir pigiau sezoninio gripo vakcinų, kurios jau artimiausiu metu pasieks mūsų šalies gydymo įstaigas, o jose dirbantys medikai galės nemokamai skiepyti savo pacientus. Tai reiškia, kad šiomis vakcinomis bus galima paskiepyti dar daugiau žmonių, nei ankstesniais metais.
Šiais metais nupirktas gripo vakcinų kiekis yra didžiausias per pastaruosius penkerius metus.
To tikimasi ir dėl to, kad nuo šių metų sausio mėnesio įsigaliojo naujovė – poliklinikose dirbantys šeimos gydytojai ir skiepijantys specialistai pradėti skatinti finansiškai už tai, kad pacientus skiepija nemokamomis vakcinomis nuo gripo.
VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės teigimu, šiais metais nupirktas gripo vakcinų kiekis yra didžiausias per pastaruosius penkerius metus.
„Šiemet jų įsigyta 110 tūkst. dozių, o pernai – per 95 tūkst. dozių. Be to, šiemet jų pavyko įsigyti 2,5 proc. pigiau. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, šios gripo vakcinos gydymo įstaigoms bus pristatomos etapais. Planuojama, kad pirmosios vakcinos gydymo įstaigas pasieks dar rugsėjo mėnesio pabaigoje, prieš išaugant sergamumui gripu, o jas gaus beveik 500 gydymo įstaigų“, - sako N. Bernotienė.
N.Bernotienė primena, kad nuo gripo nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, kuriems kyla didžiausias pavojus susirgti gripu. Tai sergantieji lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, širdies kraujagyslių, kvėpavimo takų ar inkstų ligomis, taip pat nėščios moterys, pensinio amžiaus, slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės bei gydymo įstaigų darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.
Jos teigimu, jei šie žmonės nori pasiskiepyti nemokamai nuo gripo, jiems reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nusiųs pas skiepijančius specialistus arba į vakcinacijos kabinetą.
Įdomu tai, kad 2015-2016 m. gripo sezono metu, lyginant su ankstesniais metais, daugiausia buvo paskiepyta lėtinėmis ligomis sergančių 65 metų ir vyresnio amžiaus žmonių bei vaikelio besilaukiančių moterų.