Liepos pradžioje įsigaliojęs vaistinėse būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašas, palyginti su buvusiuoju, pailgėjo tris kartus, praneša Valstybinės ligonių kasos (VLK). Tačiau, anot VLK, jeigu per pusę metų sąraše esančio vaisto niekas nėra pirkęs, vaistinėje jo turėti nebus būtina.
Šįkart formuojant sąrašą į jį įtraukti visų dviejų ar daugiau skirtingų gamintojų vaistų grupių populiariausių stiprumų vaistai, kurių pakuotės bazinė kaina yra mažesnė nei 150 eurų. Į šį sąrašą neįtraukiami vieno tiekėjo bei biologiniai vaistai.
Sąraše – 233 pavadinimų (vietoje anksčiau buvusių 76) iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo kompensuojamų vaistų.
„Vaistinės privalo turėti visus minėto sąrašo vaistus. Tiesa, yra padaryta ir išlyga – jei per pusę metų to vaisto nebuvo parduota nė pagal vieną receptą, vaistinėje jo turėti nebūtina“, – pranešime sakė VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjas Evaldas Stropus.
Vaistininkai priekaištavo, kad į ketinamą išplėsti pigiausių vaistų, kuriuos privalo turėti kiekviena šalies vaistinė, sąrašą įtraukus retai perkamus bei brangius medikamentus, jie gali likti neparduoti ir dėl to vaistinės patirs nuostolių.
Vaistinių tinklo „Mano vaistinės“ vadovas Tauras Endriukaitis pirmadienį LRT radijui teigė, kad leidus receptiniais vaistais prekiauti internetu, nėra prasminga versti vaistines turėti brangius vaistus, kurie retai išrašomi gydytojų.
Pasak Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos vadovės Linos Ganatauskienės, Lietuvoje yra patvirtinta ir sklandžiai vykdoma gyventojų aprūpinimo vaistais politika.
„Jei nėra vaistinėje konkretaus vaisto, tai jo ieškoma po visą Lietuvą ir gavus, informuojamas pacientas, kad gali jį įsigyti. Nebent tuo metų vaisto nebūtų Lietuvoje“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigė L. Ganatauskienė.
Autorė Sniegė Balčiūnaitė
Vilnius, liepos 13 d. (BNS).
SAM nuotrauka
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.