Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį skausmą!
Vakaruose labai paplitusi gyvūnų terapija (gydymas gyvūnais). Šio metodo gerbėjai veda į ligonines ir senelių namus skirtingus gyvūnijos pasaulio atstovus – nuo šunų iki... skunkų ir gyvačių. Manoma, kad kiekvienas gyvūnas turi savo „specializaciją“.
Pavyzdžiui, graužikai ir vėžliukai rekomenduotini sergantiesiems demencija, nes atgaivina tolimus prisiminimus: kas iš mūsų vaikystėje neturėjo jūrų kiaulytės, vėžliuko ar žiurkėno? Gyvatės, gyvūnų terapeutų teigimu, puikiai tinka masažui (šioms procedūroms naudojamos tik nenuodingos gyvatės), padeda atsikratyti raumenų įtampos, migrenos, streso. Žinoma, masažai bus naudingi tik tuo atveju, jeigu nebijote šių gyvių.
Šunys: nuo baimės ir nepasitikėjimo savim
Šuo, kaip tikriausiai ne kartą girdėjote, geriausias žmogaus draugas. Tai – puikus psichoterapeutas, kuris gali jums padėti, jeigu patiriate stresą, taip pat nuo depresijos, neurozės. Šunų terapija pradėta taikyti dar 1796 metais, Jorkšyro grafystės psichiatrinėje ligoninėje. Gydytojai pastebėjo, kad pabendravę su draugiškais keturkojais, pacientai buvo ramesni ir jautėsi geriau. Antroje XX amžiaus pusėje amerikiečių psichiatras Borisas Levinsonas pastebėjo, kad seanse dalyvaujantis šuo padeda įgyti klientų pasitikėjimą, užmegzti su jais ryšį, ir ėmė keturkojų draugija naudotis reguliariai.
Mūsų dienomis šunų terapija rekomenduotina tiems, kam sunku užmegzti su kitais kontaktą (autistams, sergantiems Dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi), taip pat jaučiantiems nerimą ir nepasitikėjimą savimi. Dar vienas privalumas – didesnė ištvermė ir stipresnis imunitetas: šunų šeimininkams tenka daug vaikščioti pėsčiomis bet kokiu oru.
Sveikata.lt