Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad iš dalies apribota dar vienos ortopedijos įmonės veikla – tai bendrovė „Pirmas žingsnis“. Nuo šiol ši įmonė nebegali gaminti ir pacientams siūlyti specialios ortopedinės avalynės, kuri žymima kodu AD5-1. Šie gaminiai sudarė nemažą šios įmonės gaminamos avalynės dalį.
Toks sprendimas priimtas įvertinus ekspertų pateiktas išvadas apie šios įmonės gaminamą specialią ortopedinę avalynę ir pritariant sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei.
Tai reiškia, kad nuo šiol pacientai, kurie nori būtent tokius ortopedinius batus gauti nemokamai, t. y. kompensuojamus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, turėtų būti budrūs ir nebesikreipti į šią įmonę.
Jei vis tik jie kreiptųsi į šią įmonę prašydami pagaminti individualiai jiems pritaikytą minėto tipo avalynę, jie negalėtų tikėtis valstybės kompensacijos už šiuos gaminius. Už juos reikėtų susimokėti patiems, nes šios įmonės gaminama minėta ortopedinė avalynė nebekompensuojama PSDF lėšomis. Siekiant užkirsti kelią gauti PSDF lėšas už netinkamus gaminius, šiai įmonei sustabdytas ir bet kokios informacijos pateikimas į specialią sistemą apie pacientams pagamintą ir išduotą ortopedinę avalynę, kuri žymima kodu AD5-1. Paprastai tokia informacija yra pateikiama, kai prašoma apmokėti patirtas išlaidas, gaminant ortopedijos priemones.
Sprendimas apriboti įmonės veiklą ir sustabdyti mokėjimus priimtas įvertinus vykdytų patikrinimų su Kauno technologijos universiteto ekspertais rezultatus. Jų išvadose teigiama, kad visa patikrinta suaugusiems gaminama ortopedinė avalynė pagaminta serijiniu būdu: lietinis pado tvirtinimas netaikomas individualios avalynės gamyboje, įdėklai nepritaikyti individualiai pėdai, visa avalynė ant vidpadžio turi jos dydį nurodantį ženklinimą, nebūdingą individualiai ortopedinei avalynei.
Visa tai, kaip konstatavo ekspertai, neatitinka individualiai šio tipo ortopedinei avalynei keliamų reikalavimų. Tai reiškia, kad įmonė teikdama paslaugas pažeidė su VLK sudarytą sutartį dėl paslaugų teikimo pacientams.
Ši įmonė privalės už nustatytus pažeidimus atlyginti žalą PSDF biudžetui. Skaičiuojama, kad žala siekia 1262 eurus, kurie turės būti grąžinti į PSDF.
VLK primena, kad prieš tai buvo apribota dar dviejų ortopedijos įmonių veikla – tai bendrovė„Ortopedijos paslaugų klinika“, kurios padaryta žala PSDF biudžetui siekė 14 000 eurų ir jai skirta 8000 eurų bauda, ir bendrovė „Nacionalinis ortopedijos centras“, kurios padaryta žala PSDF biudžetui siekia 3300 eurų.
Plačiau apie tai:
http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Sustabdyta-ortopedijos-%C4%AFmon%C4%97s-veikla.aspx
Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
El. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.