SMS žinutės kvies pasitikrinti: 1 iš 3 gali nesusirgti vėžiu

„Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau www.vlk.lt/prevencija, tel. 8 700 88888“ – tokio turinio SMS žinutę artimiausiu metu gaus Lietuvos gyventojai, kurie yra „Bitė Lietuva“, „Telia“ ir „Tele2“ abonentai bei išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojai. Taip tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“.

„SMS žinutė yra atsakingas priminimas – priminimas pasitikrinti patiems ir paraginti tai padaryti artimuosius, draugus. Tikimės, kad SMS žinutė nepaliks abejingų. Ją gavę, neskubėkite ištrinti. Kreipiamės todėl, kad mums rūpi Jūsų ir Jūsų artimųjų sveikata“, – teigia Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius.

Lietuvoje pagal prevencijos programas atliekami tyrimai dėl keturių onkologinių ligų – gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio. Žmonės, nepasitikrinantys laiku sveikatos labai rizikuoja, kad liga gali būti aptikta per vėlai.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 1,5 mln. žmonių, kuriems rekomenduojama pasitikrinti sveikatą dalyvaujant prevencinėse programose. Tačiau statistika rodo, kad šia galimybe pasinaudoja tik kas antras žmogus, todėl labai svarbu priminti apie galimybę laiku pasitikrinti sveikatą.

„Lietuvoje kasmet diagnozuojama per 18 tūkstančių naujų vėžinių susirgimų. Tendencijos rodo, kad vienas iš dviejų žmonių per savo gyvenimą susirgs vėžiu. Tačiau trečdalio vėžinių susirgimų galima išvengti. Labai svarbu, kad visuomenė sužinotų apie vėžio prevencijos programas, kad naudotųsi nemokama galimybe pasitikrinti. Ši socialinė iniciatyva gelbės žmonių gyvybes“, – įsitikinęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas.

SMS žinute primenama į tikslines amžiaus grupes patenkantiems asmenims, jog svarbu laiku pasitikrinti sveikatą pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos bei storosios žarnos vėžio prevencines programas. Jei žmogus nėra prevencinėse programose nustatyto amžiaus, jis kviečiamas paraginti savo artimuosius ar pažįstamus, pagal amžių turinčius galimybę nemokamai išsitirti. Na, o tie, kurie jau yra tikrinęsi, turėtų nepamiršti, kad tikrintis būtina periodiškai.

Pirmosios SMS žinutės balandžio pradžioje pasieks Panevėžio, Utenos, Klaipėdos ir Tauragės apskričių gyventojus. Kiek vėliau – Šiaulių ir Telšių, Kauno ir Marijampolės, Vilniaus ir Alytaus apskritis.

Prie VLK ir POLA inicijuoto projekto prisijungė Lietuvos telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“, „Telia“ ir „Tele2“ bei didžiausias šalyje naujienų portalas „Delfi“, „TV3“ televizija ir „JCDecaux Lietuva“, radijo stotis „EXTRA FM“, savaitraštis „Lietuvos sveikata“. Šio projekto globėjas – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tuo pat metu, kai gyventojams bus siunčiamos SMS žinutės, TV3 televizija, naujienų portalas DELFI.lt, savaitraštis „Lietuvos sveikata“, lauko reklamos įmonė „JCDecaux Lietuva“ irgi ragins gyventojus nedelsti ir kreiptis į šeimos gydytoją. POLA jau yra išleidusi plakatus, skirtus kovai su vėžiu, jie kabės pirminės asmens sveikatos priežiūros ir kitose gydymo įstaigose.

Tikimasi, kad šis socialinis projektas bus tęstinis ir SMS žinutės turėtų būti siunčiamos kartą per metus. Visos minėtos telekomunikacijų, žiniasklaidos ir reklamos verslo įmonės projekte dalyvauja savo lėšomis.

Socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“ startavo šių metų vasario 2-ąją, kai Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse, buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. SMS žinutės – viena iš projekto priemonių.

 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.">

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode