Prie ligoninės – naftininkų automobiliai

      „Būdą žemaičių“ pasiekė gyventojų skundai, kad prie ligoninės esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje ligoniams ir ligoninės personalui nėra kur pasistatyti automobilių, nes joje anksti ryte savo automobilius pasistato ir palieka visai dienai ir ilgiau į AB „ORLEN Lietuva“ vykstantys jos darbuotojai. Ligoninės vadovams ir Savivaldybės specialistams ši problema žinoma, tačiau, pasak jų, rasti sprendimo būdų sunku.

Problema žinoma

      Pasak Mažeikių ligoninės direktoriaus Albino Lidžiaus, automobilių pastatymo problema žinoma, taip pat, direktoriaus teigimu, galima aiškiai matyti, jog automobiliai stovi aikštelėje visą dieną ar net parą ir ilgiau, tačiau neaišku, ar tai pacientų, gulinčių ligoninėje, transporto priemonės, ar jas palieka „ORLEN Lietuva“ darbuotojai.

      „Kelių eismo taisyklėse“ yra ženklas „P“ (automobilių stovėjimo aikštelė) su ribotu stovėjimo laiku, bet tokį ženklą pastačius čia nebegalės palikti savo automobilių gydytojai ir kiti personalo darbuotojai. Juk nelakstys perstatinėti kas dvi valandas, – sakė A. Lidžius. – stovėjimo aikštelių aplinkui daug, tačiau mūsų žmonės, jei galėtų, tai ir į ligoninę įvažiuotų, vietoj to, kad paeitų pėsčiomis keletą šimtų metrų. Didžiuosiuose miestuose tokios problemos nėra, o pas mus – audra stiklinėje.“

      Apie šia problemą žino ir Savivaldybės vadovai bei specialistai. Pasak vicemerės Irenos Macijauskienės, ši aikštelė labai reikalinga į procedūras ar pas gydytojus atvažiuojantiems pacientams, tačiau, vicemerės teigimu, jai ir pačiai tenka matyti, kad ten nėra vietos: „Jeigu palieka toje aikštelėje savo automobilius ne ligoniai, o, kaip teko girdėti, naftininkai, tai nežmoniška. Reikia mąstyti ne tik apie save, bet ir apie kitus. Aplinkui gatvėse netrūksta stovėjimo vietų, galima palikti automobilį kiek toliau ir ateiti iki stotelės pėsčiomis. Matyt, trūksta mūsų žmonėms sąmoningumo ir tolerancijos, pagarbos vienas kitam.“

      Panašiai apie problemą kalbėjo ir Mažeikių rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa. Pasak jo, problema žinoma, tačiau Savivaldybė šią aikštelę rengė būtent ligoniams, pacientams, o ne darbuotojams ir pašaliniams žmonėms, tačiau gyventojai nėra tokie sąmoningi ir siekia svarbiausia apsaugoti savo automobilius, o ne pasirūpinti kitais žmonėmis, ypač sergančiaisiais.

      Kad problemą dėl aikštelės reikia kažkaip spręsti, sutiko ir Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Judyta Tekingunduz bei kiti komiteto nariai.

Ieško sprendimo būdų

      „Būdui žemaičių“ pasiteiravus, kaip būtų galima išspręsti kitą klausimą, A. Lidžius konstatavo, jog kol kas sprendimo būdo nėra. Galbūt jis atsiras, jei gaus finansavimą: „Esame pateikę paraišką ligoninės teritorijos sutvarkymui. Jei gausime finansavimą, uždaroje teritorijoje nuo J. Basanavičiaus gatvės įrengsime automobilių stovėjimo aikšteles visų šalia esančių gydymo įstaigų darbuotojams, tada šita aikštelė liks pacientams ir ligoniams, bus galima pastatyti ženklą su laiko apribojimu. Per 2–3 val. galima ir pas gydytoją prieiti, ir ligonį aplankyti, ir procedūras atlikti.“

      Pasak A. Žiulpos, reikėtų labiau išnaudoti atviras aikšteles toliau nuo ligoninės, nebūtina stengtis privažiuoti kuo arčiau: „Užsieniečiai šitos mūsų problemos nesuprastų. Dėl dviejų kilometrų jie apskritai negalvoja, su kuo važiuoti, penkis kilometrus jie dažniausiai nuvažiuoja dviračiais ar pan. Tas pats ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Čia tik mes norime pasistatyti automobilį kuo arčiau durų. Reikėtų žmonėms būti tiesiog sąmoningesniems.“

      Tą patį sakė ir I. Macijauskienė, tikindama, jog daugiau reikia galvoti apie šalia esančius, ypač apie ligonius, neįgaliuosius, nes ir pačiam gali tekti tokia dalia ir tada norėsis privažiuoti kuo arčiau, kad būtų lengviau įeiti į ligoninę, o vietos nebus.

      Pasak J. Tekingunduz, problema aktuali, tačiau, kaip ją išspręsti, neaišku: „Galbūt žmonės sutiktų ir mokėti už stovėjimą, tačiau taip mes atidarytume Pandoros skrynią, nes apmokestinti automobilių stovėjimo aikšteles užsimanytų ir kiti. Tiesiog reikia patiems žmonėms pamąstyti, kaip elgiasi, ir galbūt tada būtume supratingesni ir rasime sprendimo būdą.“

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode