Plazdančiais drugeliais mados industrijoje išgarsėjusi dizainerė Agnė Kuzmickaitė įsitikinusi, jog namų interjere, kaip ir drabužių kūryboje, jokiu būdu nereikėtų sekti kitų pavyzdžiais ar juos kopijuoti. „Kiekviena detalė turėtų būti suasmeninta, savita ir atspindinti tam tikrą patirtį ar net gyvenimo etapą. Visada stengiuosi išvengti netikrumo ir įkvėpimo semiuosi iš to, ką pažįstu geriausiai – iš kasdienės aplinkos“, – teigė dizainerė.
Įprasmina svarbiausius gyvenimo momentus
A. Kuzmickaitė atskleidžia, kad jau ne vienerius metus ją ir jos kūrybą lydinčio drugelio idėja gimė studijuojant Olandijoje, kur buvo išvykusi per studijų mainų programą ir sykiu ieškojo įkvėpimo savo naujajai drabužių kolekcijai.
„Kiekviena mano kolekcija turi aiškią idėją ir atspindi tam tikrą stiliaus koncepciją. Tuo metu norėjosi kažko minimalistiškesnio, paprastesnio, tačiau kartu ir neįprasto – aplikacijos, kuri galėtų keisti savo pavidalą, pavyzdžiui, iš plokščios tapti iškilia ir atvirkščiai. Vis galvojau, koks įprastas, kasdienis objektas galėtų turėti dvimatiškumo bei trimatiškumo savybių ir kartu atrodytų estetiškai. Tuomet visai netikėtai į galvą atėjo mintis, kad būtent drugelis ramybės būsenoje yra plokščias, t. y. dvimatis, o išskleisdamas sparnus įgyja trimatę būseną. Turėjau aiškų įsivaizdavimą, kaip jį galima prisiūti prie drabužių ir taip sukurti plazdėjimo momentą. Tai buvo būtent tai, ko man tuo metu reikėjo, – šypsojosi A. Kuzmickaitė. – Šios idėjos nusprendžiau taip lengvai nepaleisti, paimprovizuoti ir pastebėjau, kad drugelis gali būti labai įvairialypis ir kaskart įgyti vis kitą pavidalą, todėl jis man įdomus iki šiol“.
Dar vienas svarbus momentas, atsispindėjęs A. Kuzmickaitės kūryboje – kartu su dainininku Sauliumi Prūsaičiu susilaukta duktė Leonarda.
„Kadangi kasdienybė man yra vienas pagrindinių kūrybos šaltinių, o vaikas užima didžiąją dalį gyvenimo, natūralu, kad tai atsispindėjo ir mano kūryboje. Naujasis mano kūrybos leitmotyvas – tarsi flomasteriu, markeriu atliktas piešinys, mane sužavėjo tiek galima spalvine gama, tiek pačia idėja. Tai buvo, kaip aš vadinu, makaliūzė, chaosas, kuris suaugusiųjų gyvenime atsiranda sulig vaiko gimimu“, – šypsojosi A. Kuzmickaitė.
Spontaniškiems interjero sprendimams – ne!
Žinoma dizainerė pabrėžia, kad nors namų interjeras ir drabužių mada yra visiškai skirtingos sritys, tačiau nei vienoje jų niekas nevyksta savaime – reikia įdėti nemažai laiko ir pastangų, apgalvoti kiekvieną detalę tam, kad galutinis rezultatas pateisintų lūkesčius.
„Kai viskas daroma chaotiškai, pavyzdžiui, daiktai perkami spontaniškai, negalvojant apie jau turimus, nederinant jų tarpusavyje, sukurti darnią visumą yra beveik neįmanoma, – įspėjo A. Kuzmickaitė. – Norint to išvengti, prieš įsigyjant naują daiktą reikėtų apgalvoti to daikto vaidmenį – jis derės ar kontrastuos su namų aplinka? Tai vis tos pačios derinimo taisyklės, kurias galima pritaikyti tiek interjere, tiek aprangoje“.
Taip pat iš drabužių mados į namų erdves pamažu žengianti A. Kuzmickaitė pataria nebijoti kūrybingų sprendimų ir suteikti namams kuo daugiau savitumo. Dizainerė atskleidžia, kad jos ir vyro Sauliaus namuose galima rasti dar jaunystėje siuvinėtų paveikslų su drugelio siluetu, taip pat nemažai jos pačios kurtų drabužių, kurie atlieka dekoracijų vaidmenį.
„Harmonija atsiranda tuomet, kai atskiri daiktai, net smulkiausios interjero detalės dera tarpusavyje ir vienas kitą papildo. Taip pat visada pasiteisina, kai moderniame ar netgi minimalistiniame interjere atsiranda išskirtinės detalės, įnešančios į namus jaukumo, stilingumo“, – patarė dizainerė.
Drugeliai nutūps ir ant jungiklių
Neseniai su dar dvejomis garsiomis Lietuvos kūrėjomis – aktore, televizijos laidų vedėja Indre Stonkuviene ir architektūros bei dizaino studijos „Prusta“ architekte-dizainere Ieva Prunskaite, A. Kuzmickaitė dalyvavo išskirtiniame namų dizaino projekte „Menas įJUNGia“, kurio metu bus sukurtos visiškai originalios, vardinės, šviesos jungiklių kolekcijos.
Tai jau ne pirmas toks dizaino projektas, kai A. Kuzmickaitės kūrybos vizitine kortele tapę drugeliai „nutūpia“ ant namų interjero objektų, šį kartą – jungiklių.
„Lengvą ir subtilių pavidalą ant jungiklio paviršiaus įgyjantis drugelis puikiai dera tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere. Taip pat yra lengvai pritaikomas skirtinguose kambariuose ir organiškai įsilieja į aplinką. Pavyzdžiui, vaikų kambariui jis gali suteikti žaismingumo, gyvumo, o svetainei ar miegamajam – estetiškumo. Taip pat prie interjero galima derinti tiek paties drugelio, tiek jungiklio ar jo rėmelio spalvą, medžiagą, iš kurios jis pagamintas“, – vardijo A. Kuzmickaitė.
Jai antrino ir vienas jungiklių projekto „Menas įJUNGia“ sumanytojų, automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis, pridurdamas, kad tokie jungikliai suteikia visišką laisvę kūrybai ir improvizacijoms.
„Per dieną jungiklius liečiame po kelias dešimtis kartų, todėl šios interjero detalės nereikėtų nuvertinti. Ant jungiklių paviršiaus gali būti perkeliami patys įvairiausi grafiniai elementai – nuo piešinių, nuotraukų iki graviruotų užrašų ar kitų elementų, taip juos suasmeninant ir integruojant į bendrą namų erdvę”, – sakė R. Skurdenis.
Projekto „Menas įJUNGia“ pabaigoje visų trijų menininkių sukurti piešiniai bus perkelti ant „Jung“ jungiklių – dienos šviesą išvys vardinės A. Kuzmickaitės, I. Prunskaitės ir I. Stonkuvienės kolekcijos. Viešumoje jos bus pristatytos lapkričio 25 dieną, PC „Europa“, Konstitucijos pr. 7A, Vilniuje.
„vipcommunications“