Vyriausybė svarsto ir dar gegužę tikisi pristatyti priemones, kurios padidintų gyventojų pajamas ir paskatintų vidaus vartojimą, teigia finansų ministras. Pasak Viliaus Šapokos, viena alternatyvų prezidento idėjai laikinai nuo 20 iki 15 proc. sumažinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą galėtų būti spartesnis neapmokestinamųjų pajamų didinimas.
„Dėl laikino GPM mažinimo aš tikrai esu labai atsargus, vertiname kitas alternatyvas, pavyzdžiui, spartesnį neapmokestinamųjų pajamų dydžio didinimą. Vyriausybė, įvertinusi visas alternatyvas, pateiks savo matymą ir konkrečius teisės aktų projektus“, – BNS sakė V. Šapoka.
Pasak jo, tai turėtų būti padaryta artimiausiu metu, tikėtina, jau gegužės mėnesį.
Finansų ministras taip pat pabrėžė nemanantis, kad šiuo metu reikėtų peržiūrėti šių metų biudžeto planą.
„Šiuo metu nematome to poreikio, tą situaciją įvertinsime atnaujinę makroekonomines prognozes“, – pabrėžė V. Šapoka.
Peržiūrėti šių metų makroekonomines prognozes Finansų ministerija planuoja liepos mėnesį.
Gitanas Nausėda praėjusią savaitę pareiškė ketinantis siūlyti laikinai mažinti GMP ir taip švelninti koronaviruso krizės pasekmes. Tokią iniciatyvą palankiai įvertino verslo ir profesinių sąjungų atstovai, tačiau Seimo valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad krizės akivaizdoje reikėtų galvoti, ne kaip mažinti mokesčius, o kaip padidinti gyventojų pajamas.
Tuo metu Seimo Teisės departamentas teigia, kad 1 mlrd. eurų įvairioms subsidijoms ir išmokoms negalima paskirti neperžiūrėjus šių metų biudžeto. Premjeras Saulius Skvernelis tuomet sakė, kad peržiūrėti biudžetą reikėtų, jei nepakaktų lėšų, kurias papildomam finansavimui Vyriausybei kovo mėnesį leido pasiskolinti Seimas.
Vilnius, gegužės 11 d. (BNS).
Finansų ministerijos archyvo nuotrauka
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.