Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pranešė, kad Vyriausybė jau trečiadienį turėtų leisti laikinai vieneriems metams sankryžose grąžinti žaliąsias rodykles, leidžiančias sukti į dešinę.
„Planuojame dar šį trečiadienį, tai yra rytoj, (...) kad būtų teikiamas nutarimo projektas. Mes jau turime paruoštą tą projektą, kad pratęstume žaliųjų rodyklių galiojimo laikotarpį“, – žurnalistams antradienį sakė J. Narkevičius, susitikęs su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla.
Pasak ministro, galutinį sprendimą dėl rodyklių įrengimo konkrečiose sankryžose priims Susisiekimo ministerija savivaldybių teikimu, įvertinusi tarpines ekspertų rekomendacijas.
Dešinįjį posūkį leidžiančių rodyklių Lietuvos sankryžose neliko nuo sausio, tačiau didžiųjų miestų savivaldybės sako, kad tai padidino eismo spūstis, o sprendimo nauda yra abejotina.
Policijos vadovas R. Požėla sakė, kad Vyriausybės sprendimas turėtų įsigalioti nedelsiant, o rodyklių grąžinimas į sankryžas „operatyvumo prasme (...) turėtų judėti pakankamai greitai“.
J. Narkevičius teigė, kad siūloma laikinai iki 2021 metų grąžinti žaliąsias rodykles aktualiausias Vilniaus miesto savivaldybei, tačiau laikinoji tvarka galios visos Lietuvos regionams.
„Mes siekiame, kad savivaldybės, prisidengiant neva būtinumu tos žaliosios rodyklės palikimo, nenutoltų nuo savo tiesioginės pareigos taip suorganizuoti savo infrastruktūrą, kad ji būtų ir saugi, ir pralaidi“, – kalbėjo ministras.
„Manau, kad Vilniaus miesto savivaldybė šioje vietoje turi daug ką atlikti“, – pridūrė jis.
Anot J. Narkevičiaus, sostinės valdžia dar nėra pateikusi probleminių sankryžų, kur itin sumažėjo eismo pralaidumas, sąrašo.
„Tai reiškia, kad problema galbūt yra ne žaliosiose rodyklėse, o neatliktuose tam tikruose veiksmuose, kuriuos savivaldybė turėjo atlikti“, – sakė susisiekimo ministras.
J. Narkevičius neatmetė, kad žaliosios rodyklės problemiškiausiose sankryžose gali likti ir po laikinojo vienerių metų laikotarpio.
R. Požėla sakė nematantis objektyvių priežasčių, kodėl buvo priimtas sprendimas atsisakyti rodyklių.
„Policija nedisponuoja tokia statistika, kad dėl žaliųjų rodyklių būtų įvykę tragiški įvykiai, kur būtų sužeisti asmenys“, – tvirtino policijos generalinis komisaras.
„Todėl mes tikrai žiūrime pozityviai į žaliąsias rodykles, bet, vėlgi, turi būti tam tikri saugikliai, ekspertų derinimas per saugumo prizmę“, – pridūrė jis.
Susisiekimo ministerija, 2014-aisiais pasiūliusi naikinti rodykles, remiasi Kaune kelerius metus vykdytu tyrimu, parodžiusiu, jog sankryžose su „žaliosiomis rodyklėmis“ kyla daugiau avarijų, per kurias žūva ar sužalojami žmonės.
Autorius Saulius Jakučionis
Vilnius, sausio 7 d. (BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.