UAB „CGTrader“ yra viena didžiausių 3D modelių prekybos platformų pasaulyje. Siekdama populiarinti pažangias technologijas ir tvarų požiūrį į žmonijos ateitį, Vilniuje įsikūrusi įmonė kasmet rengia moksleivių ir studentų esė konkursą, kurio nugalėtojams skiria 2 tūkst. dolerių stipendiją.
Šimtus esė kasmet pritraukiančio konkurso tema ir šį kartą susijusi su naujausiomis technologijomis bei ateities vizijomis. „CGTrader“ savo svetainėje kviečia viso pasaulio studentus ir paskutiniųjų klasių moksleivius išbandyti save rašant esė tema „Our life on a spaceship: the future of humanity“ („Mūsų gyvenimas erdvėlaivyje: žmonijos ateitis“):
„Gali būti, kad labai greitai tūkstančiai ar net milijonai žmonių gyvens kosmose, juo keliaus į kitas planetas ar kosmines bazes. Tokia ateitis žadina kiekvieno vaizduotę: fizikai, biologai, dizaineriai, antropologai ir inžinieriai kasmet atlieka begalę bandymų, ruošdamiesi tokiai ateičiai, tačiau didžiulė dalis žmonijos gyvenimo kosminėje erdvėje lieka kiekvieno iš mūsų vaizduotei.“
Studentai ir moksleiviai, norintys pretenduoti į stipendiją, turi pateikti darbus iki gruodžio 14 d. Stipendiją pelnę dalyviai bus paskelbti sausio 4 d. Konkurse dalyvauja tik anglų kalba parašyti esė, kurių apimtis – nuo 500 iki 1 tūkst. žodžių. Už pirmąją vietą skiriama 2 tūkst. dolerių dydžio stipendija. Antrąją ir trečiąją vietą užėmusių dalyvių mokslo išlaidoms CGTrader“ skirs po 500 dolerių.
Ankstesnis esė konkursas kvietė dalyvius pažvelgti į modernių technologijų – žaidimų – vaidmenį kuriant geresnę visuomenę ir galimybę mokytis žaismingai. Šio konkurso stipendiją laimėjo dvyliktokė iš JAV.
„CGTrader“ direktorė Dalia Lašaitė teigė, kad esė konkursas skatina kitokį požiūrį į technologijas: „Norėjome įkvėpti jaunus žmones užsiimti veikla, kuri juos skatintų domėtis naujosiomis technologijomis ne tik iš naudotojo perspektyvos. Būtina kritiškai mąstyti apie naujų technologijų įtaką ir ateitį su jomis.“
UAB „CGTrader“ – daugiau nei 1,4 mln. naudotojų turinti prekybos 3D modeliais platforma, kurioje parduodami 650 tūkst. 3D modelių. Šie 3D modeliai naudojami kurti vaizdo žaidimams, vizualizacijoms, kino industrijai, reklamos gamybai ir 3D spausdintuvams.