Atlikus profesinio mokymo programų peržiūrą, daugiau kaip 300 jų išregistruota, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Daugiausia tai seniai parengtos ir nebevykdomos ar nebeaktualios programos. Planuojama, kad jas pakeis naujo turinio, lanksčiai įgyvendinamos modulinės programos.
Pasak ministerijos, bent kelios dešimtys atsisakytų programų buvo skirtos jau išnykusių profesijų specialistams rengti, pavyzdžiui, jau nebeaktuali pienininko mokymo programa. Tarp uždaromų – ir daugiau nei trejus metus nesirenkamos dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo, mezgėjo ar buitinių prietaisų elektromechaniko programos, kvalifikacijos aprašo nebeatitinkanti laivų dažytojo-smėliuotojo padėjėjo programa.
„Profesinis mokymas atnaujinamas iš esmės, stiprinant jo kokybę. (...) Mokyklos, rengdamos specialistus, turi rengti tai, ko reikia darbo rinkai“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre buvo įregistruota 1118 profesinio mokymo programų, dabar jų lieka 802.
Ministerija žada, kad šiemet bus įvertinta, ar likusios mokymo programos atitinka regiono ar šalies ūkio poreikius, numatoma pertvarkyti profesinio mokymo įstaigų valdymą įtraukiant savivaldos, verslo ir mokyklų atstovus, patvirtinti naujus reikalavimus profesinėms mokykloms.
Vilnius, vasario 20 d. (BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.