Sprogimas

Finišavo „ORLEN Lietuva Rally 2022“

Liepos 23-iosios vakarą Viekšniuose finišavo trečiasis 2022 m. Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Finišą pasiekė 35 ekipažai. Nugalėtojai apdovanoti absoliučioje, istorinių automobilių, komandinėje ir dar 9 įskaitose.

Greičiausius lenktynininkus sveikino ir apdovanojimus teikė AB ,,ORLEN Lietuva“ energetikos direktorius Giedrius Dapkevičius, Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas  Egidijus Janavičius. Ralio organizatoriams už renginį dėkojo Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius.

Dvi dienas trukusias 13 greičio ruožų lenktynes absoliučioje įskaitoje laimėjo „Škoda Fabia R5“ automobiliu važiavęs „8000RPM Motorsport“ komandos ekipažas Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius. Jau trečiajame šalies čempionato etape iš eilės jie pasirodo sėkmingiausiai iš šalies sportininkų. 2-ąją vietą užėmė Martyno Samsono ir Ervino Snitko ekipažas, o 3-iąją – Giedrius Firantas ir Matas Valiulis. Pastarasis ekipažas Lietuvos čempionato LARČ5 grupėje užėmė 1-ąją vietą.

Pergalę 2WD įskaitoje iškovojo Rokas Steponavičius ir Karolis Gedgaudas (BMW M3). Latvis Janis Vorobjovas (BMW M3) užėmė 2-ąją vietą. 3-ioji vieta atiteko Deividui Gezevičiui ir Tomui Nenartavičiui („Honda Civic“), jie tapo ir LARČ7 grupės nugalėtojais.

Istorinių automobilių įskaitoje pirmą kartą per pastaruosius metus finišą pasiekė visi startavę 4 ekipažai, o nugalėtojais tapo Saulius Zurlys ir Aurimas Kropas, vairavę daugiau nei prieš 3 dešimtmečius pagamintą BMW 316.

Komandų įskaitoje „ORLEN Lietuva“ ralį laimėjo Kauno autoklubas, aplenkęs „Samsonas Motorsport“ ir „Autoralio“ komandas.

Nors dėl techninių problemų lenktynių nepavyko baigti ralį organizavusio Mažeikių ASK vadovui Vitalijui Plastininui, pagrindinis organizatorius džiaugėsi puikiai greičio švente.

Šalies automobilių ralio sezonas bus tęsiamas Rokiškyje rugpjūčio viduryje, rugsėjį sportininkai lenktyniaus Elektrėnų apylinkėse, o šalies čempionai paaiškės Utenoje spalio pradžioje.

Lenktynes organizavo Mažeikių auto sporto klubas. Tai jau 10-ąjį kartą klubo rengtos lenktynės.